Malatya manevi değerlere sahip çıkıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Manevi Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz’ projesi kapsamında ilk çalışma Melekbaba Mezarlığı’nda gerçekleştirildi.

Malatya manevi değerlere sahip çıkıyor
banner3

MALATYA (İGFA) - Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi üyeleri olan gençlerin de gönüllü olarak katıldığı ‘Manevi Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz’ projesi kapsamında ilk çalışma Melekbaba Mezarlığı’nda yapılırken, geri kalan 11 mezarlığında proje dâhilinde olduğu belirtildi.

Projenin önemine yönelik bir konuşma yapan Mezarlıklar Şube Müdürü Osman Gönültaş, “Gençlik Merkezi’mizdeki gençlerimizle birlikte ‘Manevi Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz’ projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı 12 mezarlıkta temizlik, bakım ve onarım çalışması yapıyoruz. Buradaki asıl amaç manevi değerlerin önemine değinmek ve geçmişimize sahip çıkmaktır. Geçmişine ve ölüsüne sahip çıkmayanın yaşayana sahip çıkmasının bir anlamı olmadığını yeni nesil gençlerimize anlatmak istiyoruz. Bu yapılan çalışmalardan dolayı bizlerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Gençlerin gönüllü olarak gelmelerinden büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Kadın Aile Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Hilal Yıldırım, “Kadın Aile Gençlik Ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’müze bağlı Gençlik Merkezi’mize üye gençlerimizle bugün ‘Manevi Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz’ projesi kapsamında Melekbaba Mezarlığı’mıza geldik, burada çevre temizliği ve taşları toplama görevini üstlendik” sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28