Afyonkarahisar'ın mücadele kahramanı unutulmadı

Afyonkarahisar'ın mücadele kahramanı unutulmadı
banner3

İsmail Şükrü Çelikalay vefatının 71. Yılında Afyon’da geniş bir katılımla anıldı.İsteniş Hakan TÜPLEK (Afyonkarahisar İGFA) - Afyonkarahisaar'ın ulusal kahramanı İsmail Şükrü Çelikalay vefatının 71. yılında geniş katılımla anıldı. Çelikalay'ın hoca hayatı ve milli mücadele döneminde yaptığı kahramanlıklar anlatıldı.

Aile fertlerinin büyük kahraman ile olan anılarını paylaşmaları ile başlayan toplantı, Afyonkarahisar Milletvekilleri ve Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in konuşmaları ile devam etti. Çelikalay’ın Milli Mücadele Döneminde yapmış olduğu kahramanlıklar katılımcılara anlatıldı. Afyonkarahisar tarihinin çok önemli simalarından olan İsmail Şükrü Çelikalaykentin ilk dönem mebuslarından birisi olma özelliğine de değinildi.

Daha sonra toplantı salonunun yanında yer alan büyük holde Çelikalay’ın şahsi eşyalarının da yer aldığı sergi ziyarete açıldı. Sergide gösterime sunulan Çelikalay’ın beylik tabancası, İstiklal Madalyası ve kılıcı toplantıya katılan gözlemciler tarafından büyük ilgi gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28