banner24

Komünist Başkan Gemlik'e Geliyor

Komünist Belediye Başkanı olarak bilinen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Gemlik'e geliyor.

Komünist Başkan Gemlik'e Geliyor
banner3

Komünist Belediye Başkanı olarak bilinen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Gemlik'e geliyor.

Komünist başkan olarak tanımlanan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Gemlik'te düzenlenecek olan Ovacık Doğal Ürünleri Satış Ofisi açılış programına katılmak üzere Gemlik'e gelecek.

Ovacık Doğal nedir?

Dersim’de  yerel üreticiler tarafından üretilen organik ve doğal ürünler Ovacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi aracılığıyla satılıyor. Ovacık Belediyesi’nin desteğiyle kurulan Ovacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Dersim’de üretilen organik ve doğal ürünleri tüketicilere ulaştırıyor. Kooperatif sayesinde hem üreticiler ürünlerini aracısız satabiliyor hem de elde edilen gelirle üniversite öğrencilerine burs veriliyor, ailelere ekonomik destek sağlanıyor. Ovacık Doğal markası ile satılan ürünler arasında Ovacık ve Hozat’ta üretilen organik fasulye ve nohut, Türkiye’nin en iyi tuzundan biri olan Pülümür kaynak tuzu, Çemigezek yöresine özgü olan Ulukale Dutu, Pülümür ve Ovacık bölgesinde üretilen organik bal ile doğal bal var.

 

Ovacık Doğal ürünleri Dersim, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki satış mağazalarından sonra şimdi de Gemlik Dereboyu'nda Taşköprü civarında faaliyete geçti. Açılışı ise 9 Kasım Cumartesi günü saat 16:00'da Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun katılacağı törenle yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28