Çukurbahçe'de köprü inşaatı tehlike saçıyor!

Gemlik Belediye Meclisi Ocak Ayı İkinci Oturumu'nda gündem dışı söz alan İyi Parti Grup Sözcüsü Sedat Akkuş, Ak Parti Grubu'na Çukurbahçe Köprülü Geçişi inşaatının neden aylardır durduğunu sordu.

Çukurbahçe'de köprü inşaatı tehlike saçıyor!
banner3

İyi Parti Grup Sözcüsü Sedat Akkuş'un açıklaması şu şekilde:

ÇUKURBAHÇE'Yİ DE GEMLİK TERMAL TESİSİNE ÇEVİRMEYİN

Gemlik'in en önemli yolu olan çevreyolu üzerinde Çukurbahçe giriş çıkışını rahatlatmak için başlatılan köprülü geçiş inşaatı neden aylardır duruyor? İlk olarak 2016 yılında dönemin Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından 'Müjde başlıyoruz' dediginiz, 6 yılın sonunda anca planlayıp başlayabildiğiniz ve aylardır duran Çukurbahçe Köprülü Geçişi'nin nasıl tehlike saçtığını görmüyor musunuz?

KIŞ AYINDAYIZ ÖNÜMÜZ KAR YARIM KALAN İNŞAAT BÖLGEDE TEHLİKE SAÇIYOR. BURASI ETKİN VE HAREKETLİ BİR YOLDUR.

Her gün onlarca insanın kaza atlattığı Çukurbahçe Köprülü Kavşağı kış aylarının etkilerini hissettirmesi ile daha büyük sorunlar yaratacak. Yarın öbür gün basliyacak bir kar yağışında, olası bir buzlanmada Gemlik'in en tehlikeli virajlarından biri olan bu bölgede çok ciddi kazalar yaşanabilir. Nereyi gösterdiği belli olmayan bir iki tabeladan başka bir önlem alınmayan, aylardır duran bu inşaat, ya biran önce tekrar başlatılmalı ya da ciddi önlemler alınarak yol boyu ışıklı uyarı tabelaları konulmalı, bölge yeterince aydınlatılmalı, sürücüler için risk en aza indirilmelidir.

İnşaatın kısa sürede tamamlanmaması yaz aylarında ciddi trafik yükü doğurabilir. İyi Parti olarak bu konunun sıkı takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Feyzi SARIKAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayrettin Arca
Hayrettin Arca - 2 hafta Önce

Yazık yahu 7 ay oldu hiç bir çalışma yok madem yapmayacaktiniz niye başladınız bir kerede başladığınız işi tenkit almadan bitirin sanki otoyol yapıyorlar ama açılışa kurdele kesmeye gelince herkez oraya gelir biz yaptık nasıl yaptık diye öğünler herkez ne olduğunu görüyor.

SIRADAKİ HABER

banner27

banner28