İzmir'de Aliağa-Midilli seferi hazırlığı

İzmir'de Aliağa-Midilli seferi hazırlığı
banner3

İZMİR (İGFA) - 2019 yılında Aliağa Belediyesi ile İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Aliağa Şubesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Aliağa heyeti Ayvalık’a giderek altyapı ve diğer fiziki olanakları inceledi, görüş alışverişinde bulundu. Heyet, alanı gezerek yetkilerden limanla ilgili geniş bilgi alan heyet daha sonra idari alanları ve yolcuların zaman geçirdiği alanları inceledi.

İncelemeler sonrası açıklama yapan İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Aliağa- Midilli arasında karşılıklı vapur seferleri için çalışmaları Aliağa Belediyesi ile işbirliği içinde 2019 yılında başlattıklarını anımsatarak, "2020 yılı Mart ayında başlayan COVID-19 pandemisi nedeniyle zaruri olarak çalışmalarımız yavaşladı. Normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte Aliağa’mıza büyük katkı sağlayacak bu projeye tekrar hız verdik. Pandemi öncesi zaten projeyi belli bir noktaya getirmiştik. Sağ olsun Kaymakamımız Sayın Ömer Karaman ve Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar büyük bir heyecanla projenin gerçekleşmesi için çaba gösteriyor. Projeye desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Projenin Aliağa ilçe ekonomisine, esnafa ve vatandaşlara katkı sağlayacağını kaydeden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise, Midilli Seferlerinin başlaması Aliağa'ya hem ekonomik, hem de sosyal yaşam anlamında değer katacağını söyledi. Başkan Acar, 'İzmir’e gidilen değil, İzmir’den gelinen kent Aliağa’ vizyonu ile bu projenin Aliağa'ya turist ve ziyaretçi gelişlerini de arttıracağını kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28