Bursa Yıldırım'da 'kadim' şenlik

Bursa Yıldırım'da 'kadim' şenlik
banner3

Bursa'da Yıldırım Belediyesi ve Yıldırım İlçe Müftülüğü paydaşlığında düzenlenen 'Kadim Oyunlar Şenliği'nde geleneksel oyunlar yaşatılırken minikler doyasıya eğlendi.BURSA (İGFA) - Diyanet İşleri tarafından ülke genelinde Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrencilere yönelik 'Kadim Oyunlar Şenliği' başlatıldı.

Bu kapsamda Yıldırım Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından 4-6 Yaş Grubu ve İhtiyaç Odaklı Kur'an kursunda eğitim gören öğrencilerin katılımıyla 'Kadim Oyunlar Şenliği' düzenlendi.

Kadim Oyunlar Şenliği’ne Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı, Muş İl Müftüsü İbrahim Halil Demir, İl Müftü Vekili Faruk Güneş, Yıldırım İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Sak, Kuran Kursu öğreticileri, çocuklar ve velileri katıldı.

Mimar Sinan Sağlık Parkı’nda organize edilen şenlikte seksek, ip atlama ve körebe gibi unutulmaya yüz tutmuş oyunları büyüklerinden öğrenme imkânı bulan çocuklar, çeşitli oyunlar oynayıp doyasıya eğlendiler.

Şehri imar ederken nesli de ihya etmenin önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, daha güzel bir kent bırakmak adına tüm kurumlarla ortak akılla çalışmayı sürdürdüklerini kaydetti.

Yıldırım İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı ise,Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı tebrik ederek, kurslara çocuklarını gönderen anne ve babalara, onları eğiten hocalarına teşekkür etti.

Protokol konuşmaları sonrasında  minikler, gün boyunca düzenlenen etkinliklerle halat çekme, sandalye kapma, mendil kapmaca, uçak uçurma, çuval yarışı gibi oyunlar ile doyasıya eğlendi.

Program çocuklara başarı belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner28