Bursa'nın Hanları Hikaye Yarışması sonuçlandı

Bursa'nın Hanları Hikaye Yarışması sonuçlandı
banner3

Bursa’da 2021 yılını ‘Hanlar Bölgesi ve İpek Yılı’ ilan eden Büyükşehir Belediyesi’nin, bu yıla özel düzenlediği ‘Bursa’nın Hanları Hikâye Yarışması’ sonuçlandı.BURSA (İGFA) - Birbirinden güzel ve nitelikli birçok faaliyetle şehrin kültür-sanat hayatına önemli katkılar sağlayan Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bursa’nın Hanları Hikâye Yarışması’nda kazananlar belli oldu.

Tarihî dokusu ile göz dolduran Bursa’nın Hanlar Bölgesi’ne dikkat çekmek için gerçekleştirilen yarışmaya çok sayıda edebiyatsever hikâye gönderdi.

Hikâye yarışmasının Seçici Kurul’u, Tayyare Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek, dereceye giren ilk beş ismi belirledi.

Prof. Dr. Nesrin Karaca, Hasan Erdem, Mukadder Gemici ve Merve Sevde Selvi’den oluşan Seçici Kurul, titiz değerlendirme neticesinde ‘Med Cezir’ müstear isimli Erdal Güze’yi birinci, ‘Şahika Teslime Bursevi’ müstear isimli Sacide Çobanoğlu’nu ikinci, ‘Ova’ müstear isimli Rabia Elif Özcan’ı da üçüncü seçti. Ayrıca ‘Hatmi Çiçeği’ müstear isimli Hatice Meraklı ile ‘İlham Piresi’ müstear isimli Ruşen Ergün teşvik ödülüne lâyık görüldü.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür-Sanat Koordinatörü Semih Kum, ödül töreninin daha sonra ilan edilerek, dereceye giren isimlere ödüllerini takdim edileceğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28