Bursa'da çocuklar Gürsu'da üretecek

Bursa'da çocuklar Gürsu'da üretecek
banner3

Bursa’nın Gürsu Belediyesi, çocukların eğitim hayatları ve gelecek kariyerlerinde çok önemli yer tutacak olan 400 Bin Euro hibe destekli ‘Üreten Çocuklar Bilim ve Teknoloji Eğitim Atölyesi’nin açılışını yaptı.BURSA (İGFA) - Türkiye’nin örnek ve öncü belediyeleri arasında yer almayı başaran Gürsu Belediyesi, son olarak hizmette aldığı ‘Üreten Çocuklar Bilim ve Teknoloji Eğitim Atölyesi’ projesi ile yine çocukların eğitim hayatları ve gelecek kariyerlerinin şekillenmesinde çok önemli rol oynayacak.

Gürsu Belediyesi, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Gürsu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ermetal Teknolojik Eğitimler Vakfı (ERTEV) işbirliğinde “Üreten Çocuklar – STEAM Yaklaşımıyla Çocuklar Okullaşıyor” projesi kapsamında hayata geçirilen ‘Üreten Çocuklar Bilim ve Teknoloji Eğitim Atölyesi’ kapılarını öğrencilere açtı.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından 8. düzenlenen 'Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri' kapsamında ödüle layık görülen 'Üreten Çocuklar' projesi, Fedarel Alman Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ve Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) tarafından ortak finanse edilen ve Deustche Gesellschaft Für İnternationale Zusammernarbeit (GIZ) tarafından desteklenen proje 400 bin Euro hibe aldı.

Açılan atölyede  çocuklarımızın fen bilimleri, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik  alanlarında dersler alıp steam yaklaşımı ve maker bakış açısıyla interaktif eğitimler verilmesi, rol model seminerleri ve kariyer görüşmeleri gibi etkinliklerle çocukların bilinçlendirilmesi, aile farkındalık seminerleri, aile-çocuk etkinlikleri ve dönem sonu sergileri ile ailelerin farkındalıklarının arttırılması hedefleniyor.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Sezer, ortak olarak yıllarca yapılan çalışmalarda böyle güzel bir başkan ile birlikte çalışmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, "Bu yapılan ilk çalışma değil. Onlarca ve binlerce çocuğa ulaştık ama bu çalışmanın özelliği farklı. Diğer ilçelere de örnek olacak başka bir çalışma. Örnek olan çalışmayla diğer 17 ilçemize de bu hizmeti ulaştırmış olacağız" diye konuştu.

Gürsu Belediyesi Başkanı Mustafa Işık ise, Avrupa Birliği’ne tek başına bir fon yazıldığı zaman her ne kadar başarılı olacaksa bile tek olunduğunda projenin geçmediğini belirterek, "Bize bir partner bize bir yardımcı bir ağabey lazımdı. Tam bu anlamda bizim Fahrettin Ağabeyimiz tanışma imkanımız oldu. Bizim düşünce ve hayallerimizi çoktan gerçekleştirmiş olan Fahrettin Ağabeyimiz bize de rol model oldu" dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28