Sektörel Yayıncılar'da 'Mesut Kul' dönemi

Sektörel Yayıncılar'da 'Mesut Kul' dönemi
banner3

Sektörel Yayıncılar Derneği’nin (SEYAD) 2022 yılı Olağan Genel Kurulu'nda yeni başkan Moneta Medya Grubu’nun Genel Müdürü Mesut Kul oldu.İSTANBUL (İGFA) - Türkiye’de sektörel yayıncılık alanında faaliyet gösteren firmaları tek bir çatı altında toplamak için 2000 yılında kurulan 22 üyeli SEYAD'da görev değişimi yaşandı.

Üyelerinin yayımladığı 65 sektör dergisiyle Türkiye’de faaliyet gösteren yayıncıların yaklaşık yüzde 60’ını temsil eden ve alanında ilk ve tek dernek olan derneğin olağan genel kurulu yapıldı. SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Mahmatlı görevini Genel Sekreter Mesut Kul’a devretti.

Genel kurulun ardından SEYAD’ın Mesut Kul başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu’nda Kenan Anıl, Vedat Gökçe, Vahit Mahmatlı ve Ahmet Pelit yer alırken, Denetim Kurulu’na İlker Altın, Metin Şendil ve Yıldım Söylemez seçildi.

SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Kul, endüstriyel pazar ağının iletişiminde önemli bir yere sahip olan sektörel medyanın, saygınlığının artırılması için çalışmalar yürüteceklerini belirterek, "Türkiye sanayisinin yerelden globale doğru büyümesindeki sektörel medyanın rolünü, tüm paydaşlarla birlikte daha da geliştirecek yeni adımlar atacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner28