Kocaeli tiyatro perdesini açıyor

Kocaeli tiyatro perdesini açıyor
banner3

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Anton Çehov'un Vişne Bahçesi oyunuyla seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. KOCAELİ(İGFA)- Pandemi nedeniyle oyunlarına online ve açık hava sahnelerinde devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 1,5 yıl aradan sonra Anton Çehov'un eseri Vişne Bahçesi ile tiyatro salonun perdelerini seyirciye açmaya hazırlanıyor.

Yeni sezonda pandemi koşullarına uygun olarak 1 Ekim Cuma akşamı 20.00'de SDKM'de Vişne Bahçesi oyunuyla açılacak olan Şehir Tiyatrosu Kocaeli halkı tarafından merakla bekliyor.Tekrardan seyirci ile buluştukları için çok heyecanlı olduklarını söyleyen Şehir Tiyatroları Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı, ‘’Pandemi nedeniyle salonlarda perde kapattık ama seyircimizden hiç ayrı kalmadık. Online oyunlarımıza tiyatro severler büyük ilgi gösterdi. Yine açık hava oyunlarıyla seyircimizle buluştuk. Pandemi sürecinde sanatın iyileştirici yönünü seyircimizden hiç eksik etmediğimiz için ödüller aldık. Şimdi salonlarda seyircimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni oyunlarımız ve çocuk oyunlarımızla seyircimizin karşısında olacağız. Bu süreçte bizden desteklerini eksik etmeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımıza teşekkür ediyoruz’’ dedi.

EKİP VE OYUNCU KADROSU 

Yazan: Anton Pavloviç Çehov

Yönetmen: Mehmet Birkiye

Çeviren: Belgi Paksoy

Dekor Tasarımcısı: Efter Tunç

Kostüm Tasarımcısı: Ayşegül Alev

Işık Tasarımcısı: Cem Yılmazer

Müzik: Fırat Akarcalı

Koreograf: Tuğçe Tuna

Efekt Tasarımcısı: Ahmet Tanık

 Dramaturg: Melih Korukçu

Yönetmen Yardımcısı: Arzu Bigat Baril

Reji Yardımcısı: Azer Şelte

Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, Ezgi Özbalı, Seda Güven Şahin, Nuri Karadeniz, H.Fatih Sevdi, Başar Alemdar, Bülent Baytar, Emre Işık, Zeynep Özan, Cüneyt Gürbüz, İlker Bağlam, Sarper Saydam, Sezen Düzakar Çetindaş, Duygu Mine Özcan, Tunç Efe, Nursel Çeliktürk, Cansu Mengüç, İsa Karslı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28