İstanbul'un parklarına uluslararası 'yeşil' ödül

İstanbul'un parklarına uluslararası 'yeşil' ödül
banner3

Kar amacı gütmeyen ve 25 yıldır uluslararası bir heyet ve Keep Britain Tidy tarafından verilen Green Flag (Yeşil Bayrak) ödülünü, İstanbul ilk kez aldı.İSTANBUL (İGFA) -İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sorumluluk alanında bulunan parklar, kentlinin olduğu gibi uluslararası organizasyonların da takdirini kazanıyor.

İBB’nin sorumluluk alanında bulunan Yıldız Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı'na; Green Flag (Yeşil Bayrak) ödülü verildi. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı sorumluluğunda bulunan Yıldız Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı; Belçika, Fransa, Almanya, Hollanda, İspanya, Portekiz ve İsveç’ten 30 parkın kazananları arasında yer aldı.

25 yıldır dünyanın en güzel ve işlevsel parklarına verilen Green Flag, uluslararası bağımsız bir hakem heyeti tarafından organize ediliyor. Heyet üyelerinden Emanuel Flecken, gördüğü manzaradan etkilendiğini, “Parkların tarihini korumak bir gurur nedenidir. Bu yüzden iki parkınızda ödül aldığınız için tebrikler” cümleleriyle dile getirdi.

Hakem heyetinde bulunan Carl McClean ve Emanuel Flecken, Yıldız Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı’na övgüler yağdırdı. Parklardaki altyapının harika olduğunu belirten Flecken, İstanbul'da iki parkında ödül almasından dolayı tebrik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28