Düzce 'evde bakım'la gönüllere dokunuyor

Düzce 'evde bakım'la gönüllere dokunuyor
banner3

Düzce Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ‘Evde Bakım ve Öz Bakım Hizmeti’ ile kişisel bakımlarını karşılamakta zorluk çeken hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların yüzlerinde tebessüm bırakmaya devam ediyor.DÜZCE (İGFA) - Düzce Belediyesi, "Gönül belediyeciliği"  anlayışıyla gönüllere dokunmayı sürdürüyor. Tüm birimleriyle Düzce’nin gelişimi adına çalışmalarını sürdüren Düzce Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çatısı altında uzun süredir devam ettirdiği ‘Evde Bakım ve Öz Bakım Hizmetleri’ çalışmasıyla yüzlerde tebessüm bırakıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü  tarafından oluşturulan özel ekipler, merkeze bağlı mahallelerde bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin hem kişisel hem de ev temizliklerini gerçekleştirerek hasta, yaşlı ve engelli bireylerin yalnız olmadığını hissettiriyor.

EKİPLER, ÇAY MAHALLESİNDEN GÜMÜŞPINAR’A KADAR HER NOKTADA

Çay Mahallesinde ikamet eden Aysel Özel isimli yaşlı bireyi ziyaret eden ekipler, gerek ev gerekse  öz bakımlarına yardımcımcı oldu. Düzce Belediyesi’ne minnettar olduğunu  belirten Aysel Özel, “Belediyemizden Allah razı olsun. Elinden geleni yapıyor. Desteklerinden ötürü çok memnunuz” derken, Gümüşpınar Mahallesinde yaşayan ve 5 yıldır belediyenin evde bakım hizmetlerinden yararlanan görme engelli Zehra Demircan da belediyenin hizmetlerinden memnun olduğunu söyledi.

HAKKI AMCA: "BİZLERİ HİÇ YALNIZ BIRAKMIYORLAR"

Karaca Mahallesi sakinlerinden 90 yaşındaki Hakkı Erdem ise öz bakım hizmetlerinden ev temizliğine bir çok konuda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün kendilerine yardımcı olduğunu belirterek, “ Hepsinden Allah razı olsun. Sağolsunlar. Bizleri hiç yalnız bırakmıyorlar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28