Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a canlı yayın daveti

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a canlı yayın daveti
banner3

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti ekonomik politikalarından ötürü eleştirerek, milletin gereken tasarrufu ampülü söndürerek yapacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı canlı yayına davet eden Başkan Kılıçdaroğlu, "Gelmez ama.. Yiğidin karşısına çıkacak adamın namuslu ve temiz olması gerekir" dedi.ANKARA (İGFA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'deki grup toplantısında partililere seslendi. Ebediyete intikal edişinin 83. yılı dolayısıyla Atatürk'ü anarak konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, hep birlikte Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracaklarını söyledi.

"TASARRUF İÇİN AMPÜLÜ SÖNDÜRECEĞİZ"

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin daha önce böyle bir tabloyla karşılaşmadığını söyledi. "Kara Kış Fonu kurun demiştim, arka arkaya zamlar yağmaya başladı" diyen Kılıçdaroğlu, "Son 6 ayda gübre fiyatlarına 31 kez zam yapıldı. KOBİ'lerin kullandığı doğal gaza yapılan zam yüzde 115, elektrik santrallerinde kullanılan doğal gaza yüzde 148, kömüre yüzde 72, oduna yüzde 33 zam geldi. Nasıl geçinecek bu insanlar? 10 milyon civarında asgari ücretli var. Sarayın bakış açısı; eğer vatandaş ekmek bulamadıysa pasta yiyebilir. Saray, porsiyonları küçültün diyor ama kendi porsiyonları büyük. Sonra biri daha ; Peygamber efendimiz de mideyi boş bırakın der diyor. Sen kendini tıka basa dolduruyorsun ama. Yandaş gazeteler alışverişe tok karınla çıkın diyor. Raftaki ürünlere dokunmayın, sahiplik duygusu gelir diyor. Daha sonra bir bakan çıkıp, "Kış geliyor evi daha az ısıtın, faturaları düşürün, tasarruf edin" diyor. Hiç merak etmeyin bu millet tasarrufu ampulü söndürerek yapacaktır" diye konuştu.

Bu ülkenin çıkarlarını İstanbul'un talan edilmesine ve ihanet edilmesine asla müsaade etmeyeceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Kanal İstanbul ihalesine kim girerse girsin ağır bedeller ödeyecektir" dedi. Hafta sonu kadınlara yönelik sosyal medyadan paylaştığı taahhütleri de grup toplantısında yineleyen Kılıçdaroğlu, "Kadınların hakkını kadınlara teslim edeceğiz. Bu kardeşiniz sizlerin haklarını sonuna kadar kullanacaktır" ifadelerini kullandı.

"YİĞİDİN KARŞISINA ÇIKACAK ADAMIN..."

Kılıçdaroğlu, ekonomik gidişatla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki yönetimin ekonominin 'e'sini dahi bilmediğini öne sürdü. Bir bakkala defterin verilmesi halinde mevcut iktidardan daha iyi bir ekonominin yönetileceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Böyle ekonomiste ne denir biliyor musunuz? Çakma ekonomist denir! Kadınların ve gençlerin huzurunda bir kez daha çağrı yapıyorm. A Haber senin yayın organın. Gel çık karşıma vallahi bir şey sormayacağım. Sadece Şehir Hastanelerini soracağım. Hatta sana soruları da önceden vereceğim, istersen cevaplarını promtere yaz. Ama gelmez! Çünkü yiğidin karşısına çıkacak adamın namuslu ve temiz olması lazım" diye konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=PqaTG1D1L3s

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28