Babacan gençlere 'umut' aşıladı

Babacan gençlere 'umut' aşıladı
banner3

İstanbul’un Fatih ilçesinde vatandaşlarla buluşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yanına gelen bir gencin yakınmasıyla dertlendi.İSTANBUL (İGFA) - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’un Fatih ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Babacan’ın yanına gelen bir genç, “Yakın bir tanıdığım yüksek lisans yapmasına rağmen 3500-4000 TL gibi komik rakamlara çalışıyor. Devletin bununla alakalı bir adım atması gerekiyor. Bir taraf çok zengin oluyor ama biz vatandaş olarak hâlâ alttayız” sözleriyle dert yandı.

Babacan bunun üzerine şu ifadeleri kullandı: “Bizim ekonomi yönetiminin başında olduğumuz dönemde YouTube’da bir genç arkadaşımız yazmış. ‘Sizin döneminizde bir ay mısır tarlasında çalıştım, biriktirdiğim parayla en son model Playstation aldım. Bugün doktor bile maaşıyla alamıyor. Bu iş gelir seviyesinin yükselmesiyle ve fiyatların makul kalmasıyla alakalı… Şu anda döviz kuru sürekli arttığı için A’dan Z’ye her şeye zam geliyor. Kendi paramız durmadan değer kaybediyor.” dedi.

Teknolojik ürünlerdeki fiyatlardan da şikayet eden genç, Babacan’a şunları söyledi:

“Benim X bir telefon almam gerekiyor ama çalıştığım şartlarda bunu almam için 3 ay gerekiyor. Sinema televizyonla uğraşıyorum. Alacağım, en kötü ihtimal 15 bin lira. Devlet bir şey uygulasın, ‘Bu bilgisayar 15 bin lira, biz senden 3 bin lira vergi almıyoruz’ desin. Biz ne yapalım genç olarak?” diye dert yandı.

“Bizim bu ülkeden hiç umudumuz kalmadı” diyen gence Babacan, “Umudunuzu hiç kesmeyin. İnşallah bu ülke çok hızlıca toparlar. Sadece bu iktidarın değişmesi, düzün insanların iş başına gelmesi gerekiyor” yanıtını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28