banner24

Tam kapanmaya gidilebilir

Bilim insanları vaka artışını durdurmanın yolunun 14 günlük tam kapanmadan geçtiğini sık sık dile getiriyor. Ankara kulislerinde de Ramazan ayının bir bölümünde tam kapanmaya gidilebileceği konuşulmaya başlandı.

Tam kapanmaya gidilebilir
banner3

30 binlere dayanan günlük vaka sayısı ve mutant virüsün neredeyse tüm Türkiye'ye yayılması nedeniyle sokağa çıkma yasağının genişletilmesi, sık sık gündeme geliyor. Ancak bunun yeterli olacağını düşünmeyen uzmanlar, tam kapanma konusunun masaya yatırılması gerektiğini savunuyor. Hal böyleyken Ankara kulislerinde de Ramazan ayının bir bölümünde tam kapanmaya gidilebileceği söylentileri konuşulmaya başlandı.

BÜTÜN AY YA DA BİRKAÇ HAFTALIK KAPANMA GERÇEKLEŞEBİLİR

13 Nisan'da başlayacak Ramazan ayı ile birlikte bu süreç içerisinde tamamen ya da 2-3 hafta kadar bir tam kapanmanın, artışı durdurulamayan vaka sayısında düşüşün gerçekleşmesini sağlayabileceği düşünülüyor. Belirlenen kapanma tarihleri arasında tüm ülkede tamamen sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanabileceği dile getiriliyor.

GÜNLÜK VAKA SAYISINDA DÜNYADA 4. SIRAYA YÜKSELDİK

Öte yandan Türkiye'deki koronavirüs vaka sayısında patlama yaşanınca dünya sıralaması da altüst oldu. Günlük korona vaka sayısı ile Türkiye, dünya sıralamasında 4. sırada yer aldı. Mutasyonlu virüsle vakalarının da hızlı bir şekilde yayılmasıyla Türkiye, toplam vaka sayısı listesinde de hızla üst sıralara tırmanıyor. Dünya sıralamasındaki yerimiz son verilere göre 9 numara oldu.

BAKAN KOCA: AŞILAMA TAMAMLANIRSA SALGIN HAZİRAN SONUNDA KONTROL ALTINA ALINABİLİR

Dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası videolu açıklama yayınlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise salgına ilişkin son durumu, "Salgın, aşılama tamamlanırsa Haziran ayı sonunda kadar kontrol altına alınabilir. Bunun üç asgari şartı var: Her birimizin, süreçte tedbirlere uyması; aşı tedariki için yaptığımız bağlayıcı olan anlaşmalara uyulması; aşı programını etkileyecek olası bir sorun yaşanmaması" ifadeleri ile açıkladı. Ülkemizde an itibariyle 14 milyondan fazla koronavirüs aşısı yapıldı.

Feyzi SARIKAYA

YORUM EKLE
YORUMLAR
bülent öztürk
bülent öztürk - 3 hafta Önce

devlet olarak benim işyerimi kapatmaya hakkın varsa benim işyerimin kirasını stopaj ını kirasını muhasebe parasını ve evimin elektırık su dogal gaz ve mutfak masrafını öde ondan sonra istedıgın kadar kapat dış ülkeleri örnek gösterırken halkına ne yardım yapıyo onuda soyleyin

Gülcan Atagün
Gülcan Atagün - 3 hafta Önce

Hiç biyer kapanmasın yeter attık yaaaa devlet herşeyi karşılayamıyor kaç kere gittim erzak için vermediler kiram arttı dükkanım kapandı tam kapanma noluyor nasıl geçincez kendini koruyamayan insanlar yüzünden bütün verdiğimiz çabalar boşuna evden çıkmıyoruz kendini koruyamayan ölürse ölsün yeter ya herkez dip dibe kafeler masaj salonları niye açık temaslı yerler bu pislik yerler kaç kişiye bulaştırıyor bıktık arttık bu sorumsuzluklardan herkezin ahını aldığınız yetmediğini hakkımıza girdiğiniz yermedimi yazıklar olsun

Muammer atar
Muammer atar - 3 hafta Önce

Tam kapanma diye bişey olamaz bu millet bıktı artık. Kendileri toplantılar yapar kapalı alanlarda 1000lerce kişi cenazelere giderler kalabalık vatandaşa gelince 15 kişi den fazla olmayacak. Bu halk nasıl gecinecek kredisi var kirası var dükkanı olanlar ne yapacak vergilerini devlet ödeyecek mi. Kapat her yeri 1 ay ozaman herkeze bak çalışana ver 4000 maaş iş yeri olanıda destekle

Gülüyorum
Gülüyorum - 3 hafta Önce

2020'de virüs nedeniyle tatile gitmedim virüse yakalandım bir çok tanıdığım tatile gitti virüse yakalanmadı

SIRADAKİ HABER

banner27

banner28