KADES tek tuşla şiddetin karşısında

KADES tek tuşla şiddetin karşısında
banner3

İçişleri Bakanlığı, KADES uygulamasını bugüne kadar 2 milyon 668 bin 306 kadının telefonuna indirdiğini, uygulama üzerinden gelen 227 bin 936 ihbarın tamamına müdahale edildiğini açıkladı.ANKARA (İGFA) - İçişleri Bakanlığı, KADES uygulamasıyla ilgili güncel verileri paylaştı. Tek tuşla şiddetin karşısında olan KADES uygulamasını bugüne kadar 2 milyon 668 bin 306 kadının telefonuna indirdiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadelede Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Sibel Özdemir, kadın vatandaşların şiddete maruz kaldıklarında veya maruz kalma ihtimali bulunduğu anda KADES uygulamasını kullanmaları halinde olay yerine en yakın ekip veya devriyenin ortalama 4-5 dakika gibi kısa sürede müdahale edildiğini söyledi.

Dr. Özdemir, ayrıca kadına şiddettin önlenebilmesi, mağdur kadınların tekrar aynı şiddet olayına maruz kalmaması için Elektronik Kelepçe İzleme Merkezi'nde  şiddet uygulayanın mağdura yaklaşmaması yönünde 7/24 kesintisiz olarak takibi ve izlemesi yapıldığını kaydetti. Elektronik İzleme Merkezi tarafından 248 vakanın aktif takibinin yapıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28