banner38

Bakan Pakdemirli son durumu il il paylaştı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye genelinde 28-29 Temmuz'da 21 ilde toplam 63 orman yangınının meydana geldiğini belirterek, bu yangınlardan 42'sini kontrol altına aldıklarını bildirdi.

Bakan Pakdemirli son durumu il il paylaştı
banner3

Tarım ve Orman Bakanlığı, orman yangınlarına ilişkin son bilgileri paylaştı. Bakanlık, "42 yangın kontrol altında, Antalya, Mersin, Adana'daki yangınların da yer aldığı 21 yangın devam ediyor" açıklaması yaptı. Öte yandan Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Tüm Türkiye geleceğimiz için savaşıyoruz' dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye'yi kasıp kavuran orman yangınlarına ilişkin son gelişmeleri paylaştı. Bakanlık,  2 yangın kontrol altında, Antalya, Mersin, Adana'daki yangınların da yer aldığı 21 yangın devam ettiğini belirtti. Öte yandan Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından yangınlara ilişkin son gelişmeleri paylaştı. Bakan Pakdemirli yaptığı paylaşımda, 

"Bu savaşta başta orman kahramanlarımız, kamu kurumlarımız ve tüm halkımız; cansiparene, özenle, tüm gücümüzle geleceğimiz için savaşıyoruz. Tüm Türkiye'nin duaları bizimle. Canımız yanıyor. Söndüreceğiz" dedi. Ayrıca Pakdemirli kontrol altına alınan ve hala devam eden yangınlara ilişkin grafik paylaştı.

MANİSA'DAKİ YANGIN KONTROL ALTINDA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa'nın Soma ilçesinde çıkan yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Bakan Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Manisa Soma yangını kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Feyzi SARIKAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28