banner38

Şehit Samet Şeker'in Temmuz'da düğünü vardı

Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Yıldırım Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker’in Samsun’un Bafra ilçesinde baba ocağına ateş düştü. Üzüntülü Baba Nurettin Şeker oğluyla arasında geçen son konuşmayı anlattı. Ayrıca nişanlı olduğu öğrenilen şehidimizin Temmuz'da düğünü olacağı bilgisine ulaşıldı.

Şehit Samet Şeker'in Temmuz'da düğünü vardı
banner3

Şehit haberi alan ailesi ve komşuları büyük üzüntü yaşadı. Bafra'nın Şeyhören Mahallesi’ne giden İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, aileye acı haberi vererek başsağlığı diledi. Üzüntülü Baba Nurettin Şeker, "Bu sabah 08.30’da görüştük. ’Ben sonra ararım’ dedi, o kadar” diye konuştu.

"ŞEHİT HABERİNİ ARKADAŞLARI SOSYAL MEDYA HESAPLARINA ATMIŞLAR, ORADAN ÖĞRENDİK"

Amca Fikri Şeker de, “Sabah saat 08.30 gibi görüştük. Görevde olduğunu söyledi. ’Gayet iyiyim’ dedi. Şehit haberini arkadaşları sosyal medya hesaplarına atmışlar, oradan öğrendik" dedi.

"1 BUÇUK AY SONRA DÜĞÜNÜMÜZ VARDI"

Şehidin nişanlısının babası Hüseyin Dursuni, ”En son bayramda görüştük. 1 buçuk ay sonra düğünümüz vardı. Temmuz’un sonunda niyetimiz öyleydi. Ama o düğünü erken yaptı" şeklinde konuştu. Pençe Yıldırım Harekatı’nda şehit düşen Piyade Uman Çavuş Samet Şeker’in nişanlı olduğu, evlilik için hazırlıklar yaptığı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 10:33

Feyzi SARIKAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28