banner47

Gemlik’te Unutulmaz THM Konseri

Gemlik Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Cemil Meriç Kültür Merkez'inde müzik severler ile buluştu. Erol Akbaş yönetimindeki koro, Anadolu'nun çeşitli yörelerinden sevilen türküleri seslendirdi. Salonu dolduran yüzlerce Gemlikli, kimi zaman duygusal kimi zaman ise hareketli eserlerle yaklaşık üç saat boyunca unutulmaz bir konser yaşadı.

Gemlik’te Unutulmaz THM Konseri
banner3

Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren de, uzun yıllardır üyesi olduğu koroda, solo performansla sahne aldı. Daha önceki konserlerde bağlama ile enstrümanlar arasında da yer alan Başkan Deviren, bu kez Nurettin Rençber'den Ezo türküsünü seslendirdi. Dinleyenler, Başkan Deviren'in seslendirdiği türküye coşkulu alkışlar ile karşılık verdi.

Başkan Deviren program sonu yaptığı konuşmada ise; “Öncelikle çocuklarımıza daha sonra kültür, sanat ve spora destek vereceğim. Bazı şeyleri eksik yapmış olabiliriz ama bizim öncelikle bir bina yapacaksak temeli sağlam olması lazım, önce ahlak sonra saygı, sevgi, kültür, sanat ve spor. Konserimizde bizleri yalnız bırakmayan herkese selamlar saygılar.” ifadelerine yer verdi.

burak

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Faruk inan
Mehmet Faruk inan - 1 hafta Önce

Sen ancak Fotoğraf çekil şarkı söyle sahildeki çimleri Kuruttun Manastırı sinek bastı biraz da böyle deyişleri ile uğraş

Mehmet Faruk inan
Mehmet Faruk inan - 1 hafta Önce

Belediye başkanının birincil görevi kentin sorunları ile ilgilenmektir şov yapmak değil

SIRADAKİ HABER

banner22

banner27

banner23

banner28