Gemlik'te iftar vakti ve sahur saatleri

Müslümanlar için büyük öneme sahip 3 aylardan ramazanın ilk orucu için pazartesiyi salıya bağlayan gece sahura kalkılacak. Gemlik'teki vatandaşlar da ilk sahurun ve yapacakları ilk iftarın saatini merak ediyor.

Gemlik'te iftar vakti ve sahur saatleri

Huzur ve bereket ayı ramazan, 13 Nisan'da başlayacak. Ramazanın ilk teravih namazı 12 Nisan akşamı kılınacak. Gemlik'te ikamet eden pek çok vatandaş da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyurulan imsakiye bilgilerine göre sahur ve iftar vakitlerini araştırıyor.

İLK TERAVİH NAMAZI 

Gemlik'te ilk teravih namazı 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 21:09'da kılınacak.

İLK İFTAR VE SAHUR SAATİ 

Gemlik'te 13 Nisan'da iftar 19.47'te sahur ise 04:53'de gerçekleşecek.

GEMLİK'TE BİR İLK

GemlikLife ekranlarında ayrıca bu akşam Gemlik'te bir ilk olma özelliği taşıyan Ramazan ayına özel "İFTARA DOĞRU" programı başlayacak. Umut Yiğit'in sunacağı programın ilk konuğu ise Gemlik İlçe Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı Yunus Gürbüz olacak. Sosyal medya hesaplarından gelen sorular canlı yayında yanıtlanacak. Program saat 19.00'da GemlikLife facebook, youtube ve twitter hesaplarından naklen yayınlanacak.

2021 RAMAZAN TAKVİMİ 

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kovid-19'un gölgesinde ihya edilecek on bir ayın sultanı, maddi ve manevi hastalıklara şifa ayı ramazanın ilk teravih namazı 12 Nisan Pazartesi günü kılınacak, 12 Nisan'ı 13 Nisan'a bağlayan gece sahura kalkılacak ve aynı gün ilk iftar yapılacak.

Oruç, teravih namazı, fitre, mukabele okunması ve Kur'an-ı Kerim'in hatmedilmesi gibi ibadetlerin ifa edildiği ve ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla gözetildiği bu ayda, Kur'an-ı Kerim'de "Bin aydan daha hayırlı" olduğu bildirilen Kadir Gecesi 8 Mayıs'ta idrak edilecek.

Din İşleri Yüksek Kurulunca, 2021 yılı ramazan ayının başlangıcından 2022'nin ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarının 28 lira olarak belirlendiği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 02:28

Feyzi SARIKAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28