banner24

CHP Gemlik Gençlik Kolu üyeleri Şehit Kubilay'ı andı

Kubilay'ın anısına siyah giysiler giyen gençler, Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. CHP'li gençler Kubilay'ın fotoğrafı ve Türk bayrağını anıt önüne yerleştirdiler.

CHP Gemlik Gençlik Kolu üyeleri Şehit Kubilay'ı andı
banner3

Kubilay'ın anısına siyah giysiler giyen gençler, Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. CHP'li gençler Kubilay'ın fotoğrafı ve Türk bayrağını anıt önüne yerleştirdiler.

Gençlik Kolu üyeleri adına basın açıklamasını Türkan Hamamcı yaptı. Kubilay'ı şehit edenlerin sapkın fikirli katiller olduğunu söyleyen Hamamcı şöyle konuştu:

"Sadece bir asker, bir öğretmen, bir insan değildir Kubilay! Bir simgedir! Bir semboldür, bir işarettir bize, Türk gençliğine, Atatürk’ün evlatlarına!

Yıl 1930’dur. 23 Aralık. 89 yıl önce bu gün, İzmir’de, Menemen’de cumhuriyetin aydınlığı, Fikrimizin Rehberi’nin ışığı karşısında korkan karanlık dünyaları bir bir yıkılmaya başlayan cüppeli, sarıklı, elleri kanlı sözde Müslümanlar “hilafet ordusu buraya geliyor, din elden gidiyor, şapka giyen kâfirdir” diyerek çevrelerinde onlara katılmayı reddeden insanları kılıçtan geçirmekle tehdit etmiştir!

Halkın bozulan huzuru, cumhuriyete karşı gerçekleştirilen bu irticai eyleme karşı kayıtsız mı kalınacaktır? Ellerinde tüfekleri, fakat tüfeklerinde etkisiz manevra fişekleri ile Kubilay’ın komutasında Mehmetçik meczupların önünü keser.

Kubilay kan dökmek değil, can almak değil, insanları sakince dağıtmak niyetindedir. Bir aydın insan, bir cumhuriyet aydını can yakmak, can almak ister mi hiç?

Fakat gözleri kalın siyah perdelerle örtülmüş akıldan, mantıktan uzak sözde Müslümanlar dururlar mı? Tek başına, kahramanca onlarla konuşmaya, anlaşmaya çalışan Kubilay’ı önce yaralarlar, sonra şehit ederler!

 

Onlar Kubilay’ı öldürebilmiş midir? Onlar Kubilay’ın ruhunu silebilmiş midir?

İnsanlar yakalanabilir, öldürülebilir. Ama fikirlerin canı acımaz, fikirler kanamaz! Fikirler ölmez!

Kubilay, bir ölümsüzdür artık! Kalbimizin üzerindeki bir resim değil sadece, çok daha fazlasıdır.

Kubilay bize, aydınlığa uzanan yolda karşılaşılacak o büyük engellerin sadece birini anlatır.

 “Gözünüzü açın der,” “gençler, siz görmezseniz, siz duymazsanız, siz susarsanız kim konuşacak?”

Tıpkı Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi

“Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

Atatürk’ün evlatları, bu gün görev başında!

Devrim şehidimiz Kubilay’ı, o gün yaşanan olaylarda hayatını kaybeden Bekçi Hasan ve Şevket’i saygı ile anıyoruz.

Yolumuz uzun. 

Yolumuz aydınlık olsun!"

Gençler açıklama ardından Kubilay'ın fotoğrafına karanfiller bıraktı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner27

banner28